דוסו לגיל הרך הפקות למגזר הפרטי, העסקי והמוסדי פרדי ברק

שירה בציבור
שירה בציבור של שירי ארץ ישראל עם פרדי ברק, מוזיקאי בעל ותק של למעלה מעשרים שנה בהפקה, ארגון והנחיה של אירועי שירה בציבור של זמר עברי וכן הפקת תוכניות "חיים שכאלה". שירה בציבור הוא תחום יקר במיוחד לליבו של פרדי ברק. כבר בתחילת עבודתו בהוראה הפנה פרדי את עיקר פעילותו בתיכון בהקמת הרכבים קוליים וכליים, והתחיל אף לקיים מפגשי שירה בציבור אחת לחודש עם התלמידים, שמאד נהנו מאירועי שירה בציבור. באותה עת התחיל פרדי גם לעבוד כמורה לגיטרה וכמנהל מוסיקלי של חבורות זמר לנוער ולמבוגרים בהוד השרון, בישובי המועצה האזורית דרום השרון והסביבה. פרדי ברק בהופעה בערוץ הילדים
פרדי ברק ותלמידי בית ספר יסודי בשנת 1984 הקים פרדי ברק במועצה האזורית דרום השרון את מועדון הזמר לערבי שירה בציבור. הימים היו ימים פוריים ביותר לאירועי שירה בציבור. מועדוני שירה בציבור עם שרל'ה שרון שודרו בטלוויזיה וגבי ברלין הוציא קלטות שירה בציבור . למועדון הזמר הראשון הגיעו חמישים אנשים, לשני מאה ומהר מאד עלו המספרים לחמש מאות ואף לשמונה מאות אנשים המגיעים לשיר שירה בציבור ללא אמן אורח אלא על טהרת הכוחות המקומיים. בכל חודש נערך מועדון הזמר בישוב אחר בו התקיימה שירה בציבור.
בשנת 1995 הוזמן פרדי ברק על ידי בית ספר בחולון לקיים ערב שירה בציבור לשכבת ו', המבוסס על יוצר מסויים. ערב שירה בציבור התבסס על שיריו של אהוד מנור. פרדי ערך שירון וקלטת, הילדים למדו את השירים, פרדי ברק הנחה את השירה בציבור ואהוד סיפר בין השירים שהושרו בשירה בציבור את הסיפורים שמאחוריהם. הילדים, ההורים והמורים התמוגגו מכל רגע והתגובות לערב היו חמות ומחמיאות.
בעקבות אותו ערב שירה בציבור עלה מופע משותף של אהוד מנור ופרדי ברק בשם "אין לי ארץ אחרת", שרץ על הבימות במשך עשר שנים, עד שבוע לפני פטירתו של אהוד מנור, במאות הופעות ברחבי הארץ לקהל של ילדים, נוער ומבוגרים. פרדי ברק הפיק, והנחה שירה בציבור ואהוד מנור הגיע עם סיפוריו המרתקים, עם החן והקול השקט החודר, עם הבדיחות המיוחדות לו.
בעקבות הצלחת המופע של פרדי ברק עם אהוד מנור פנתה אליו נורית הירש וגם איתה בנה פרדי ערב שירה בציבור המוקדש לשיריה, ולאחר מכן בנה פרדי ערבי שירה בציבור גם עם יורם טהרלב, נתן יונתן ז"ל, דודו ברק, תלמה אליגון-רוז, חיים חפר, נחום היימן, דן אלמגור ויוצרים נוספים.שירה בציבור של שירי ארץ ישראל וזמר עברי היא תופעה שהפכה להיות מסממני החברה הישראלית והיא אף רווחת לעתים מחוץ לגבולות המדינה, בקרב קהילות של ישראלים הנהנים לשיר שירה בציבור.
פרדי ברק מוצא את עצמו במשימה חשובה ויקרה לו – להנחיל, לשמר ולקרב את כל חתכי הקהל עם מלח הארץ, יוצרי הזמר העברי. הניסיון שצבר פרדי במשך השנים, הרפרטואר העצום שאגר, היכולת להתאים ולבנות מופע לפי כל צורך נדרש ולכל קהל, לכל סוג אירוע, לקרוא נכון ולהיות קשוב לצרכי הקהל, היכולת במהלך ערב לשנות, להתאים ולהתייחס לבקשות, אלה המרכיבים שהופכים אירועי שירה בציבור עם פרדי ברק להצלחה.

שילוב שירה בציבור וקריוקי בערבי שירה בציבור עם פרדי

קריוקי – מונח נפוץ שהגיע לארץ לפני מעל לעשור מיפן.

בשנים האחרונות מצא עצמו המונח קריוקי כמילה נרדפת לשירה בציבור בקרב בני-נוער בעיקר. הקליפים המרהיבים (בד"כ ללא כל קשר למילות השיר), מילות השיר המודגשות כשיש לשיר אותן והפליי-בקים המושקעים "תפסו" מקום חשוב בנוף אוהבי השירה ובעיקר כפי שכבר נאמר בקרב צעירים שכן מבחר השירים המוצעים בקריוקי הוא עדכני וחדש.   האפשרות הניתנת לכל אחד לפצוח כסולן בערבי קריוקי מדברת בעד עצמה. אין ספק שכתופעה חברתית, גיבושית וכיפית – יש בערבי קריוקי את המיוחד והיפה. יחד עם זאת אל לנו לזנוח  את השירה בציבור ואת מבחר השירים המקסימים המדברים על אהבת הארץ, ערכיות, שורשים ועוד נושאים חשובים שלצערי כמעט ולא קיימים ברפרטואר הקריוקי בארץ.
ברק הפקות              טל’: 03-7321729              נייד: 052-8818148              freddybarak@gmail.com